Współpraca + Kontakt

Moja Przyszła Emerytura to serwis / blog internetowy z praktycznymi, dogłębnymi informacjami na temat długoterminowego oszczędzania, inwestowania oraz ulepszania finansów osobistych. Nazywam się Michał Sadowski, jestem jego założycielem i – póki co – jedynym autorem.

Serwis istnieje od 2012 roku. Jest w nim ponad 400 artykułów i prawie 3 tysiące komentarzy. W 2015 odwiedziło go 196 tysięcy razy blisko 140 tysięcy użytkowników spędzając na nim za każdym razem średnio 2:46 minuty.

Oprócz strony internetowej Moja Przyszła Emerytura istnieje także jako newsletter (rozsyłany co niedzielę do ok. tysiąca subskrybentów zainteresowanych tematem) oraz strona w mediach społecznościowych (Facebook, Google+).

I ja, i serwis Moja Przyszła Emerytura „dojrzeliśmy” do współpracy z zewnętrznymi firmami oraz instytucjami działającymi w branży długoterminowych oszczędności, inwestycji i finansów osobistych.

Jak mogłaby wyglądać nasza współpraca? (linki przenoszą do właściwej sekcji)




-------------------------------------------------------

1. OBECNOŚĆ W SERWISIE

Moja Przyszła Emerytura to nie jedyny i nie największy blog finansowy w Polsce. Wyróżnia się jednak tym, że konsekwentnie skupia się na jasno zdefiniowanej niszy (długoterminowe oszczędzanie i inwestowanie, prywatna emerytura) oraz publikuje praktyczne, pogłębione, wyważone artykuły o walorze edukacyjnym.

To dobre miejsce do zaprezentowania siebie i swojej oferty dla (między innymi) towarzystw funduszy inwestycyjnych, zakładów ubezpieczeń, powszechnych towarzystw emerytalnych, domów maklerskich czy banków.

Obecność na Moja Przyszła Emerytura może mieć formę banerów reklamowych, patronatu nad pojedynczym artykułem lub cyklem artykułów, wpisu sponsorowanego, komunikatu prasowego itp. Możliwa jest też kombinacja tych działań.


Przykład: 

W grudniu 2015 roku Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Skarbiec objęło patronatem cykl edukacyjny [dobre praktyki przy oszczędzaniu na IKE i IKZE z funduszami inwestycyjnymi].
Skarbiec TFI wykorzystało tę okazję, żeby promować odświeżoną wersję rejestrów IKE i IKZE (tzw. Program Emerytalny). Ja wykorzystałem tę okazję, żeby podzielić się z czytelnikami najważniejszymi zasadami, narzędziami i nawykami wspierającymi długoterminowe oszczędzanie na tych kontach.
W każdym tekście (mojego autorstwa) znajduje się wypowiedź eksperta Skarbiec TFI oraz opis i odnośniki do oferty towarzystwa. Elementem współpracy było również uzyskanie przez Skarbiec TFI wyłączności na reklamę banerową na Moja Przyszła Emerytura przez okres trzech tygodni.


2. WIEDZA AUTORA

Przez kilkanaście lat prowadzenia finansów osobistych, rodzinnych i firmowych oraz przez kilka lat zgłębiania tematu na Moja Przyszła Emerytura zbudowałem wiedzę i umiejętności, z których jestem naprawdę dumny. Chętnie się nimi podzielę.

Mogę (między innymi):

  • tworzyć teksty i inne materiały związane z długoterminowym oszczędzaniem, inwestowaniem i odpowiedzialnymi finansami osobistymi
  • prowadzić praktyczne szkolenia z tych dziedzin
  • sprawdzać, doradzać, opiniować, itp.

Przykład:

Od maja 2014 do grudnia 2015 pisałem cotygodniowy felieton o wzywaniach i paradoksach długoterminowego oszczędzania i inwestowania w „Dzienniku Ubezpieczeniowym”, płatnej e-gazecie branży ubezpieczeniowej. Przedstawiałem w niej punkt widzenia konsumenta usług finansowych, który próbuje poradzić sobie w świecie współczesnych finansów. Większość artykułów była niebanalną, konstruktywną krytyką branży inwestycyjnej, tak jak widzi ją człowiek „z zewnątrz”.



Przykład:

W marcu i grudniu 2015 przeprowadziłem szkolenie z podstaw finansów osobistych dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W ramach festiwali wiedzy finansowej organizowanych przez Studenckie Forum Business Center Club pokazałem, jak świadomie i odpowiedzialnie zbudować bezpieczeństwo i luz w finansach osobistych. Podstawą mojego podejścia jest eliminacja najkosztowniejszych błędów.
Przez ponad dekadę byłem lektorem angielskiego i nauczycielem akademickim. Mam sporą naturalność w prowadzeniu szkoleń i pracy z ludźmi oraz zaawansowaną umiejętność przekazywania i ilustrowania wiedzy.


Przykład:

W październiku 2013 agencja reklamowa Whites zleciła mi nadzór merytoryczny nad materiałami reklamowymi tworzonymi dla jednego z towarzystw funduszy inwestycyjnych. Moim zadaniem była merytoryczna korekta artykułów dotyczących systemów emerytalnych na świecie oraz IKE i IKZE.


Przykład:

Od lutego 2013 współpracuję z portalem TotalMoney.pl przy tworzeniu tekstów związanych z długoterminowym oszczędzaniem, inwestowaniem i zabezpieczaniem środków na prywatną emeryturę. Moje teksty ukazywały się również w innych serwisach z grupy INFOR, np. Gazecie Prawnej.

Kontakt: mojaeme@gmail.com

3. INNE POMYSŁY

Super – ja też mam kilka ambitnych pomysłów, które chętnie zrealizowałbym z dobrymi partnerami. Porozmawiajmy.

Polacy poszukują dobrej jakości informacji na tematy finansowe, a wokół tematyki emerytalnej jest wyjątkowo dużo szumu, niedopowiedzeń, złych emocji, zaniedbań i wątpliwości. Wiele z nich sygnalizują mi sami czytelnicy. Będę ten obszar stopniowo porządkował – dla innych i dla siebie.

Zapraszam do poszukiwania kreatywnych form współpracy, na których skorzystają wszyscy.