niedziela, 6 listopada 2016

[strefa okazji] Najlepsza lokata listopada 2016 – 4% rocznie dla nowych klientów Nest Banku

Najbardziej żałuję, że jakiś czas temu nie zamknąłem nieużywanego konta osobistego i karty w Bank Smart.

Mógłbym dzisiaj skorzystać z 3-miesięcznej Lokaty Witaj na 4% do kwoty 10 tysięcy złotych w Nest Banku (wniosek) 🙂

To nowa marka na polskim rynku bankowym, która powstała z połączenia Bank Smart i Biz Banku. Wygląda na to, że Nest Bank chce walczyć o nowych klientów m.in. ciekawą ofertą depozytową i brakiem opłat za podstawowe usługi.

Nowi klienci banku mogą skorzystać z Lokaty Witaj na 4% w skali roku do kwoty 10 tysięcy złotych (wniosek) oraz kontem oszczędnościowym z promocyjnym oprocentowaniem do kwoty 50 tysięcy złotych.


[strefa okazji] to sekcja, w której co jakiś czas opisuję atrakcyjne promocje usług finansowych, np. kont osobistych, kont oszczędnościowych i lokat terminowych. Przede wszystkim takie, z których sam korzystam. Większość z nich jest ograniczona w czasie.

Nie opisuję wszystkich okazji i promocji. Jest ich naprawdę dużo.

Jeśli ktoś chce być z tego typu informacjami na bieżąco, polecam wyspecjalizowane w nich blogi innych autorów.

Jeśli ktoś skorzysta z oferty za pomocą odnośnika w tym artykule, otrzymam za to wynagrodzenie.


Lokata Witaj na 4% rocznie w Nest Banku


Najlepsza lokata listopad grudzień 2016 4%
Lokata Witaj w Nest Banku: 4% dla nowych klientów
Trochę szkoda, że to lokata tylko na 3 miesiące i promocyjne oprocentowanie obejmuje jedynie kwotę max. 10 tysięcy. Na rynku wysuszonym przez obniżki stóp procentowych i oprocentowania w bankach z pewnością znaleźliby się chętni na ulokowanie na takich warunkach znacznie większej kwoty i na dłużej.

No i trzeba być nowym klientem Nest Banku. W tym momencie ja wypadam z gry (miałem konto w Bank Smart). Gdybym spełniał ten warunek, na pewno skorzystałbym z promocji.

Razem z Lokatą Witaj na 4% musimy otworzyć konto osobiste w Nest Banku. Nie da się skorzystać tego depozytu bez zakładania konta.

Dobra wiadomość jest taka, że jest to konto bezpłatne, jeśli chodzi o podstawowe usługi.

Nic nie zapłacimy za otwarcie konta, prowadzenie konta, wydanie karty płatniczej i korzystanie z karty płatniczej. I najważniejsze: nie ma żadnych warunków (np. wpływów czy wydatków), żeby konto w Nest Banku było bezpłatne.

Ja w Bank Smart (poprzedniku Nest Banku) utrzymywałem tylko oszczędności na rachunku oszczędnościowym i lokatach. Mam kartę płatniczą, której nigdy nie użyłem – nigdy nic za nią też nie zapłaciłem.


Tak wygląda „wnętrze” systemu transakcyjnego:

Gdzie najlepsza lokata listopad grudzień 2016
Wnętrze systemu transakcyjnego Nest Banku

Konto oszczędnościowe w Nest Banku


Nest Bank, a wcześniej Bank Smart, wciąż trzymają poziom, jeśli chodzi o oprocentowanie i warunki użytkowania rachunku oszczędnościowego.

Nowi klienci mogą skorzystać z oprocentowania 2,25% w skali roku dla oszczędności do kwoty 50 tysięcy złotych. Ponad tę kwotę obowiązuje oprocentowanie 2% w skali roku.

Pierwszy przelew wychodzący w miesiącu z rachunku oszczędnościowego jest bezpłatny. Kolejne to koszt 5 zł każdy.

Ciekawostka: kiedyś w zamieszaniu wykonałem drugi przelew wychodzący ze swojego konta oszczędnościowego w Bank Smart (poprzednik Nest Bank). Wydawało mi się, że system nie pokazał mi opłaty 5 zł w momencie zlecenia tej operacji. Ale w kolejnym dniu roboczym na koncie pojawiła się opłata 5 zł. Złożyłem reklamację. Bank rozparzył ją pozytywnie mimo tego, że był to drugi przelew w miesiącu. Dostałem zwrot opłaty.


Najlepsza lokata dla nowych klientów – podsumowanie


Nowi klienci to mają dobrze. Banki lubią ich zdecydowanie bardziej niż tych lojalnych z dłuższym stażem.

W Nest Banku (nowa marka powstała z połączenia Bank Smart i Biz Bank) nowy klient przy okazji zakładania konta osobistego może skorzystać z 3-miesięcznej Lokaty Witaj na 4% w skali roku do kwoty 10 tysięcy złotych (wniosek).

Do tego dochodzi rachunek oszczędnościowy oprocentowany na 2,25% w skali roku do kwoty 50 tysięcy złotych oraz 2% rocznie dla nadwyżek.

Konto osobiste jest darmowe w zakresie podstawowych usług (w tym karty płatniczej).

Do tego dochodzi naprawdę świetne konto do systematycznego Nest Rodzinne Oszczędności, które w szczegółach prześwietliłem.

To bardzo przyjemna kombinacja.

Szkoda tylko, że nie kwalifikuję się jako nowy klient.

9 komentarzy:

 1. Lokata na 4% do 10 k dla nowych klientów to nie jest nic nadzwyczajnego, taką ma np. Idea (choć na 2 miesiące).

  Jak chodzi o konto oszczędnościowe 2,25%, to takie oprocentowanie obowiązuje tylko do 4 stycznia, potem będzie WIBOR 3M pomniejszony o 0,5 pkt. proc., lepiej więc być starym klientem otrzymującym oprocentowanie wg WIBOR 3M powiększonego o 0,5 pkt. proc.

  W nowych promocjach Nest warto zwrócić uwagę na Rodzinne Oszczędności, dzięki premii po roku możemy od regularnych składek zarobić tyle, co na koncie oszczędnościowym oprocentowanym na 6,5% (gdy dzieci nie mamy) do nawet 16,6% (gdy mamy czwórkę). Maksymalna wpłata miesięczna to 3 k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko zrozumiem, o co chodzi w tym programie Rodzinne Oszczędności, dodam to do wpisu ;)

   Kombinacja lokaty na 4%, rachunku na 2,25%, darmowego konta i tego programu Rodzinne Oszczędności jest całkiem przyjemna tak czy inaczej.

   Pozdrawiam, proszę wracać.

   Usuń
  2. W Rodzinnych Oszczędnościach chodzi o to, że po roku comiesięcznych wpłat wg zadeklarowanej kwoty na konto oszczędnościowe WIBOR 3M minus 0,5 otrzyma się premię wynoszącą, zależnie od liczby dzieci, od 2 do 6% zgromadzonej kwoty. Np. przy maksymalnych składkach 5 × 600 zł i braku dzieci będzie to 720 zł (2% z 36 k) — całkiem przyjemna sumka! A przy 4 dzieci dostaniemy już 2160 zł (6%) — szkoda nie skorzystać!

   Premie są przyznawane także za kolejne lata, ale tylko od środków wpłaconych w minionym roku, więc całościowa opłacalność po roku jest zdecydowanie najlepsza.

   Usuń
  3. Brzmi fajnie: tym bardziej że mam dwójkę dzieci ;) Przeczytam regulamin i opiszę w szczegółach, najpewniej w osobnym artykule. Jestem ciekawy, jak kształtuje się oprocentowanie przy takiej formie oszczędzania. To że wpłacamy je co miesiąc, a nie jednorazowo na początku roku oznacza, że premia np. 3% trochę więcej średniorocznie.

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  4. Tak, ale premia dotyczy tylko wpłat za dany rok!!! A cała umowa jest wieloletnia. "Stare" pieniądze, czyli te wpłacone w poprzednich latach pracują już tylko na bazowym oprocentowaniu, które jest niziutkie (WIBOR3M minus 0,5%). Są w necie precyzyjne wyliczenia korzyści tego programu i żadne wielkie kokosy z tego nie wychodzą, nawet przy maksymalnych składkach i maksymalnym czasie trwania umowy (15 lat). Dla przykładu, przy 2 dzieci i wpłacaniu 200 zł/m-c przez 15 lat, premia za cały okres wyniesie 5760 zł, co łącznie z bazowym oprocentowaniem daje średnio 2,9 % rocznie. Nieco lepiej wyjdzie przy umowie najkrótszej, czyli na 5 lat - średnio 3,3% rocznie. Klient może się jedynie łudzić tym, że wzrosną stopy procentowe i ostatecznie dostanie trochę więcej, ale to za sprawą wyższego "bazowego" oprocentowania, a nie premii.

   Jak dla mnie, naprawdę, absolutnie nic specjalnego. Gdzie to porównać do kiedyś oferowanych programów wieloletnich! Nawet przy nich nie stało. Na preferencyjnym IKE w getinie (stałe oprocentowanie 7,29% przez 10 lat) mam 130 tys. zł i tu jak mi niedługo przyjdzie przelew z rocznymi odsetkami na prawie 10 tys. zł, to wiem, że żyję. To jest coś.

   z17@gazeta.pl

   Usuń
  5. Dzięki za komentarz!

   Nie spodziewałem się cudów. Nie występują w naturze. Sprawdzę jeszcze dla siebie, jak to działa. Jeśli tak jak Pan mówi, jest to przerost formy nad treścią.

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  6. @Anonimowy

   „Tak, ale premia dotyczy tylko wpłat za dany rok!”
   — napisałem już o tym :„premie są przyznawane także za kolejne lata, ale tylko od środków wpłaconych w minionym roku, więc całościowa opłacalność po roku jest zdecydowanie najlepsza”. Twój komentarz nic nie wnosi.

   Program jest wieloletni, ale ma formę premiowania za odpowiednie używanie kont oszczędnościowych Pomijając, że nie ma przeszkód, by konta po roku zamknąć, to można po prostu środki wypłacić. Jeśli przestanie się regularnie oszczędzać, to po prostu wg § 5 ust. 10 bank przestanie przyznawać premię.

   „A cała umowa jest wieloletnia” — no i co z tego? Mam już jedną bezterminową umowę na konto oszczędnościowe w Smart i w niczym mi to nie przeszkadza, choć rzadko go już używam (bo 2,2% to w dzisiejszych czasach nie jest najlepsza oferta).

   Cuda w naturze nie występują, niektóre banki dają nawet 400 zł za wyrobienie karty kredytowej, na tym programie Nest po roku też możemy zarobić 400–500 zł więcej, niż wpłacając te środki na najlepsze lokaty czy konta oszczędnościowe. Czy dla takich kwot warto — każdy sam sobie musi odpowiedzieć, mając dzieci zarabiamy więcej, więc może jednak warto...

   Usuń
  7. Dzięki za komentarz! W tym tygodniu zrobię wpis o tym programie. Zapraszam.

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 2. Dziękuję za rekomendację! Zapraszam :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

A co Ty sądzisz?