czwartek, 25 lutego 2016

[strefa okazji] 3-miesięczna lokata na 3% z odsetkami wypłacanymi z góry i premią na zakończenie

Na lokatę z takimi warunkami jeszcze dwa-trzy lata temu nikt by nawet nie spojrzał. Ale dzisiaj oprocentowanie na poziomie 4% rocznie dla kwoty 30 tysięcy złotych wystarczy, żeby wyróżnić „Lokatę 3 razy lepszą” eurobanku w tłumie. Z lokatą trzeba założyć konto osobiste.

Czym chce zachęcić nowych klientów eurobank? Po pierwsze – oprocentowaniem 3% w skali roku (do max. 30 tysięcy złotych przez 91 dni) wypłacanym, co zdarza się rzadko, w dniu założenia lokaty.

Po drugie – dodatkową premią wypłacaną, jeśli spełnimy warunki, po odnowieniu lokaty. Dzięki temu bonusowi faktyczne oprocentowanie lokaty wzrośnie do ok. 4% w skali roku.


Czy warto ulokować oszczędności na „Lokacie 3 razy lepszej” w eurobanku? Jakie są warunki uzyskania premii? Czy trzeba zakładać konto osobiste?


[strefa okazji] to sekcja, w której co jakiś czas opisuję atrakcyjne promocje usług finansowych, np. kont osobistych, kont oszczędnościowych i lokat terminowych. Przede wszystkim takie, z których sam korzystam. Większość z nich jest ograniczona w czasie.

Nie opisuję wszystkich okazji i promocji. Jest ich naprawdę dużo.

Jeśli ktoś chce być z tego typu informacjami na bieżąco, polecam wyspecjalizowane w nich blogi innych autorów, np. Finanse po godzinachLokacyjny.pl czy Bankowo.info.

Jeśli ktoś skorzysta z oferty za pomocą odnośnika w tym artykule, otrzymam za to wynagrodzenie.


Korzyści i warunki

Na „Lokacie 3 razy lepszej” w eurobanku można ulokować do 30 tysięcy złotych.

Lokata trwa 91 dni (trzy miesiące).

Jej oprocentowanie wynosi 3% w skali roku, ale dodatkowa premia wypłacana przez bank podnosi faktyczne oprocentowanie do 4% w skali roku. Odsetki od standardowego oprocentowania są wypłacane z góry, bonus jest wypłacany po odnowieniu lokaty oraz spełnieniu warunków.

Jakich warunków? Na konto w eurobanku, z którym powiązana jest lokata, musi wpłynąć przez pierwsze trzy miesiące trwania lokaty wynagrodzenie lub inny dochód (cały regulamin).

Przykład dla lokaty na 30 tysięcy złotych:

Najlepsza lokata luty marzec kwiecień 2016


Warunek zdobycia dodatkowego bonusu nie jest wygórowany – wystarczy jeden wpływ wynagrodzenia na konto. No właśnie – skupmy się przez chwilę na samym koncie.

Założenie konta w eurobanku jest warunkiem koniecznym założenia „Lokaty 3 razy lepszej”. W ofercie banku są dwa konta, z których da się – pod pewnymi warunkami – korzystać bez opłat. Chodzi o konta active i prestige.

Na bardziej przyjazne dla przeciętnego zjadacza chleba wygląda konto active. Opłata za jego prowadzenie nie jest pobierana pod warunkiem miesięcznych wpływów na konto na kwotę min. 1500 zł lub miesięcznego salda depozytów na kwotę min. 15 000 zł jak również w przypadku, gdy konto służy do spłaty rat kredytu hipotecznego/gotówkowego/konsolidacyjnego udzielonego na kwotę min. 1500 zł.

Opłata za prowadzenie konta prestige nie jest pobierana pod warunkiem miesięcznych wpływów na konto na kwotę min. 3 000 zł lub miesięcznego salda depozytów na kwotę min. 50 000 zł jak również w przypadku, gdy konto służy do spłaty rat kredytu hipotecznego/gotówkowego/konsolidacyjnego udzielonego na kwotę min. 30 000 zł.

Druga dobra wiadomość. Na obu kontach klient może skorzystać z programu zwrotów wydatków kartą „Rodzina i przyjaciele”. Zwrot w programie wynosi maks. 60 zł miesięcznie i dotyczy transakcji bezgotówkowych z kategorii sport, rozrywka i rekreacja zrealizowanych kartami wydanymi do tych kont (cały regulamin).


Czy warto skorzystać z promocji w eurobanku?

Wydaje się, że oferta najlepiej może trafić w potrzeby kogoś, kto:

a) dysponuje w tej chwili oszczędnościami i szuka najwyższego oprocentowania wśród depozytów bankowych

b) nie będzie miał problemu z obsługą konta w eurobanku tak, żeby pozostawało darmowe (co najmniej do czasu wygaśnięcia lokaty i zgarnięcia premii),

c) w idealnym świecie skorzysta również ze zwrotów wydatków kartą w programie „Rodzina i przyjaciele”

Podsumowując, eurobank proponuje:

a) darmowe (warunkowo) konto
b) kartę płatniczą z programem zwrotu wydatków
c) trzymiesięczną lokatę do 30 tysięcy złotych na 4% w skali roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

A co Ty sądzisz?