sobota, 18 lutego 2017

[strefa okazji] Dobra lokata bankowa z premią 140zł (promocja zakończona)

Pilnie poszukuję: lokat bankowych z wysokim oprocentowaniem.

Pewnie nie tylko ja podpisałbym się pod takim ogłoszeniem 🙂 Jeśli ktoś musi teraz odnawiać depozyty bankowe, może mieć problemy ze znalezieniem ofert nawet na poziomie 2% rocznie.

I dlatego warto pochylić się nad nową promocją niewielkiego Toyota Banku i Agory “Zarabiaj z duetem korzyści”.

Co mi się w niej podoba:

 • 140 zł premii dla nowych klientów banku (jestem w tej kategorii) za spełnienie prostych warunków,
 • lokata na 160 dni z oprocentowaniem 2,5% rocznie do kwoty 130 tysięcy złotych.

Co mi się nie podoba:

 • muszę założyć kolejne konto osobiste,
 • sposób pobierania (i zwracania) opłaty za to konto,
 • umowę można podpisać tylko za pośrednictwem kuriera (a nie przelewem z innego banku).

Żeby skorzystać z nowej promocji Toyota Banku i Agory trzeba do 8 marca 2017 zarejestrować się na stronie internetowej promocji.


[strefa okazji] to sekcja, w której co jakiś czas opisuję atrakcyjne promocje usług finansowych, np. kont osobistych, kont oszczędnościowych i lokat terminowych. Przede wszystkim takie, z których sam korzystam. Większość z nich jest ograniczona w czasie.

Nie opisuję wszystkich okazji i promocji. Jest ich naprawdę dużo.

Jeśli chcesz być z tego typu informacjami na bieżąco, polecam wyspecjalizowane w nich blogi innych autorów.

Jeśli skorzystasz z oferty za pomocą odnośnika w tym artykule, otrzymam za to wynagrodzenie.

Najlepsza lokata bankowa w lutym i marcu 2017


Nigdy nie byłem klientem Toyota Banku.

Dzięki temu mogę skorzystać z promocji “Zarabiaj z duetem korzyści” w wersji dla nowych klientów. To oznacza, że po spełnieniu prostych warunków otrzymam 140 zł premii.

Ale premia to nie jedyna korzyść. Druga korzyść to lokata bankowa na 160 dni z konkurencyjnym oprocentowaniem i niemałym górnym limitem.

W promocji mogę założyć 10 lokat Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem 2,5% rocznie. Na każdym depozycie mogę ulokować 13 000 zł. To łącznie 130 000 zł.

Jeśli ktoś właśnie szuka lokaty bankowej dla większej kwoty, np. dlatego że końcą mu się stare lokaty lub trzyma środki na nisko oprocentowanym koncie oszczędnościowym, promocja Toyota Banku i Agory może być naprawdę atrakcyjna.

Jest jeszcze lokata na 12 miesięcy Depozyt Plus z oprocentowaniem 2,3% rocznie. Nigdzie nie widzę ograniczeń co do ilości lokat i kwoty oszczędności, które można na nich zdeponować.

Żeby skorzystać z nowej promocji Toyota Banku i Agory trzeba do 8 marca 2017 zarejestrować się na stronie internetowej promocji.


Jak otrzymać premię?


Jeśli jesteś nowym klientem Toyota Banku, otrzymasz premię 140 zł pod warunkiem, że:

 1. zarejestrujesz się na stronie internetowej promocji do 8 marca 2017
 2. założysz Konto Jedyne w Toyota Banku przez link, który otrzymasz od organizatora, wyrażając wymagane zgody
 3. do 15 kwietnia 2017 założysz co najmniej jeden Plan Depozytowy na kwotę 5 000 zł oraz jeden Depozyt Plus na 5 000 zł
 4. utrzymasz te lokaty przez co najmniej 90 dni od ich założenia
 5. utrzymasz aktywne konto do 25 sierpnia 2017 (dzień wypłaty premii)

Do 31 lipca 2017 organizator akcji (Agora) prześle powiadomienie o premii.

Do 10 sierpnia 2017 trzeba uzupełnić swoje dane na stronie internetowej promocji.

Do 25 sierpnia 2017 organizator wypłaci premię.

W wersji dla obecnych klientów za spełnienie bardzo podobnych warunków można otrzymać 70 zł premii pieniężnej.

Żeby skorzystać z nowej promocji Toyota Banku i Agory trzeba do 8 marca 2017 zarejestrować się na stronie internetowej promocji.

Jako bonus, organizatorzy stworzyli system poleceń, w którym płacą 50 zł, jeśli skutecznie polecisz tą promocję kolejnej osobie. Łącznie można w ten sposób “dorobić” 250 zł, polecając akcję 5 osobom. Nie musisz tego robić – to dodatkowa opcja.

Szczegóły promocji, w tym systemu poleceń, można znaleźć w tym regulaminie.

Konto Jedyne w Toyota Banku – koszty i komplikacje


Chętnie zakładam dobrze oprocentowane lokaty i korzystam z promocji, ale tylko wtedy, jeśli nie jest to:

 • pracochłonne i czasochłonne,
 • kosztowne.

Akcja Toyota Banku i Agory nie jest pod tym względem ideałem, ale jest raczej OK.

Po pierwsze, jeśli już muszę, wolałbym założyć to konto osobiste przez przelew z innego banku, a nie przez kuriera. Niestety – podpisanie umowy musi odbyć się przez kuriera.

Po drugie, za prowadzenie Konta Jedynego w Toyota Banku płaci się 2,49 zł miesięcznie (sprawdź całą tabelę opłat).

Opłata jest pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca i zwracana do 10 dnia roboczego kolejnego miesiąca, jeśli w poprzednim miesiącu wydano 400 zł kartą płatniczą Super Red III lub Ruby Passion w transakcjach bezgotówkowych.

W tej promocji jest jeszcze jedna możliwość zwolnienia z tej opłaty. Zgodnie z regulaminem, bank zwróci uczestnikowi promocji opłatę do 15 dnia roboczego kolejnego miesiąca, jeśli w poprzednim miesiącu utrzymywał na rachunku Plan Depozytowy oraz Depozyt Plus. Ma to działać w ten sposób do końca 2017.

Czyli – można się obejść bez karty debetowej i wydatków na poziomie 400 zł miesięcznie, żeby zwolnić się z opłaty za konto. Wystarczy utrzymywać w Toyota Banku lokaty.

A raczej – Toyota Bank pobierze 2,49 zł miesięcznie w opłacie, ale – jeśli uczestnik promocji będzie miał w tym miesiącu na rachunku co najmniej jedną lokatę Plan Depozytowy i jedną Depozyt Plus – zwróci opłatę do 15 dnia roboczego kolejnego miesiąca.

Wolę mniej skomplikowane systemy zwalniania z opłaty za prowadzenie konta czy kartę, ale w kontekście wszystkich korzyści (140 zł premii i dobry depozyt) jest to do zniesienia.

Żeby skorzystać z nowej promocji Toyota Banku i Agory trzeba do 8 marca 2017 zarejestrować się na stronie internetowej promocji.

Tankuj korzyści to pełna


Toyota Bank prowadzi również promocję, która polega na zwrocie wydatków kartą na paliwo. Można do niej dołączyć po założeniu konta. To coś niezależnego od promocji opisanej w tym artykule. Ma też swoje warunki.

W optymalnym scenariuszu – można otrzymać 50 zł zwrotu miesięcznie. Promocja na pewno będzie działać do końca 2017. W przeszłości była kilka razy przedłużana.

Najlepsza lokata luty i marzec 2017 – podsumowanie


Jakimś cudem nigdy nie zostałem klientem Toyota Banku.

Ale planuję nim zostać w tej promocji. Przekonują mnie 140 zł premii oraz oprocentowanie lokaty Plan Depozytowy na 160 dni. Jestem na kilka dni przed zakończeniem się kilku poprzednich lokat w innych bankach.

Sprawdziłem – trudno znaleźć coś z oprocentowaniem ponad 2% rocznie, szczególnie dla większych kwot i dla obecnych klientów.

Nie czerpię przyjemności z zakładania kolejnych kont w kolejnych bankach, ale zrobię to w tej promocji, żeby wykorzystać jej zalety i optymalizować oprocentowanie moich bankowych oszczędności.

Żeby skorzystać z nowej promocji Toyota Banku i Agory trzeba do 8 marca 2017 zarejestrować się na stronie internetowej promocji.

Tutaj wszystkie artykuły o ofertach bankówlokatach bankowych oraz funduszach inwestycyjnych.

7 komentarzy:

 1. Jeszcze do wad można dodać konieczność listownego zamykania tego konta (jeśli już premię i odsetki zgarniemy i nie przekonamy się do pozostania klientami tego banku).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - czyli od samego początku trzeba się nastawić na jakieś koszty, np. 10 zł w opłatach za prowadzenie konta w czterech miesiącach, w których z różnych powodów nie spełnimy warunków zwolnienia.

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 2. Zwrot opłaty za konto przysługuje tylko do końca tego roku. W przypadku założenia lokaty 12-miesięcznej, która skończy się w lutym 2018, to już za styczeń i luty 2018 ponosimy opłatę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie jest.

   Na dodatek założenie 12 miesięcznej lokaty jest warunkiem otrzymania premii, bez której osobiście raczej nie założyłbym tego konta.

   Cóż, tak jak pisałem w komentarzu powyżej, z góry zakładam, że w kilku miesiącach nie spełnię warunków i cała operacja będzie miała koszty na poziomie 5 - 10 zł.

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 3. Mógłbyś robić częściej wpisy o oszczędzaniu poza emerytalnym :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne - nie każdy temat jest ściśle związany z długim terminem na tym blogu, chociaż przyznaję, że odpowiada mi właśnie taka perspektywa.

   Czy masz jakieś konkretne pomysły? O czym "pozaemerytalnym" mógłbym napisać?

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 4. A jakie są opinie o współpracy z Toyota-Bankiem. Bank bez nawet jednego oddziału? Co wtedy, gdy powstanie jakiś spór, którego nie można wyjaśnić osobiście? Czy infolinia jest pomocna? Dla mnie bank bez nawet jednego oddziału jest bardzo wirtualny i jak na mnie jest to zbyt nowoczesne, ale każdy musi ocenić to sam. Chyba, że salony Toyoty, to punkty obsługi banku?

  OdpowiedzUsuń

A co Ty sądzisz?