niedziela, 9 kwietnia 2017

[strefa okazji] 200 zł do wydania w supermarkecie i 25 zł zwrotu miesięcznie za korzystanie z karty kredytowej T-Mobile Usługi Bankowe

Zła wiadomość: od 1 maja tego roku T-Mobile Usługi Bankowe (TMUB) nie będzie zwracał części wydatków kartą debetową, jeśli nie ma się w tym banku jakiegoś produktu kredytowego.

Szkoda.

Dobra wiadomość: jeśli w promocji do 30 kwietnia założysz w TMUB kartę kredytową i będziesz z niej aktywnie korzystać, wciąż będziesz otrzymywać zwroty wydatków do 25 zł miesięcznie, a jednorazowo bank podaruje ci bon o wartości 200 zł do wydania w Tesco.  

Świetnie – w moim przypadku zmieni się tylko to, że od 1 maja będę wydawał „nie swoje pieniądze” (kartą kredytową), a oprócz 25 zł zwrotu miesięcznie bank zapłaci jeszcze 200 zł za duże zakupy w supermarkecie.  Nie ma na co narzekać 🙂


[strefa okazji] to sekcja, w której co jakiś czas opisuję atrakcyjne promocje usług finansowych, np. kont osobistych, kont oszczędnościowych i lokat terminowych. Przede wszystkim takie, z których sam korzystam. Większość z nich jest ograniczona w czasie.

Nie opisuję wszystkich okazji i promocji. Jest ich naprawdę dużo.

Jeśli chcesz być z tego typu informacjami na bieżąco, polecam wyspecjalizowane w nich blogi innych autorów.

Jeśli skorzystasz z oferty za pomocą odnośnika w tym artykule, otrzymam za to wynagrodzenie.


200 zł premii i do 25 zł miesięcznie za korzystanie z karty kredytowej


Chyba z 8 lat nie używałem karty kredytowej. Nie potrzebuję jej. Zakładam ją tylko po to, żeby nadal być beneficjentem hojności TMUB.

Po stronie korzyści mamy:

 • do 25 zł miesięcznie zwrotu za wydatki kartą kredytową,
 • 200 zł jednorazowego bonusu,
 • brak opłat za wydatnie karty i korzystanie z niej do końca roku (potem 8 zł miesięcznie, chyba że wykonam 4 transakcje bezgotówkowe w miesiącu – wtedy bez opłat),
 • brak opłat za pierwsze wznowienie po pierwszym roku, w kolejnym roku 70 zł, 35 zł lub 0 zł w zależności od obrotów na karcie,
 • do 58 dni bez oprocentowania, potem 9,9% rocznie (czego planuję nigdy nie doświadczyć na własnej skórze).

Po stronie kosztów i ryzyk mamy:

 • opłaty po okresie promocyjnym, szczególnie jeśli karta nie jest używana,
 • drobne, wymuszone zmiany w nawykach płatniczych (np. będę musiał pamiętać, żeby płacić tą kartą, a potem terminowo ją spłacać).

Jak osiągnąć maksimum korzyści?


200 zł do wydania w Tesco otrzymasz, jeśli w kolejnym miesiącu po podpisaniu umowy o kartę wydasz nią co najmniej 500 zł w transakcjach bezgotówkowych.

Na przykład: zakładasz kartę w kwietniu, w maju wydajesz nią bezgotówkowo 500 zł, a bank do końca czerwca wysyła bon na 200 zł do Tesco na twój adres korespondencyjny.

25 zł zwrotu wydatków kartą miesięcznie otrzymasz, jeśli jesteś posiadaczem konta Premium w TMUB, posiadasz w banku produkt kredytowy i wydasz co najmniej 500 zł w miesiącu kartą w transakcjach bezgotówkowych.

Karta kredytowa to produkt kredytowy, więc wystarczy, że wydasz nią co najmniej 500 zł w miesiącu i otrzymasz zwrot 25 zł.

Co więcej – wydanie co najmniej 500 zł miesięcznie kartą w transakcjach bezgotówkowych jest również warunkiem „zbicia” opłaty miesięcznej za konto Premium w TMUB z 18,90 zł do 0 zł.

Podsumowując – wydajesz co najmniej 500 zł kartą kredytową TMUB w miesiącu, a bank:

 1. zwraca 25 zł na twoje konto osobiste,
 2. obniża opłatę za prowadzenie konta do 0 zł,
 3. jeśli założysz kartę kredytową w promocji do 30 kwietnia tego roku, dostajesz jednorazowo 200 zł do wydania w supermarkecie.

Jak założyć?


Jeśli posiadasz już konto w TMUB, zaloguj się do swojej bankowości internetowej i złóż wniosek o kartę kredytową do 30 kwietnia 2017. Gdy skontaktuje się z tobą pracownik banku, koniecznie zaznacz, że chcesz skorzystać z promocji z bonem do Tesco na 200 zł.

Jeśli nie posiadasz konta w TMUB, musisz je najpierw założyć – albo w wersji Freemium (do 15 zł zwrotu miesięcznie) albo Premium (do 25 zł zwrotu miesięcznie). Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o kartę kredytową do 30 kwietnia 2017 i zaznaczenie podczas kontaktu z pracownikiem banku, że chcesz być uczestnikiem promocji.

Jak ja skorzystam z tej promocji?


Plan jest prosty:

 • od 1 maja likwidują kartę debetową,
 • zakładam kartę kredytową w promocji z bonem Tesco z raczej niewielkim limitem (np. 3000-4000 zł), bo i tak go w rzeczywistości nie potrzebuję,
 • od 1 maja wydaję co najmniej 500 zł miesięcznie kartą kredytową,
 • spłacam kartę w całości w dniu, w którym otrzymuję wyciąg z jej rachunku,
 • co miesiąc na moje konto trafia najpewniej 25 zł zwrotu za wydatki kartą,
 • pod koniec czerwca jadę na duże, „darmowe” zakupy do Tesco 🙂

4 komentarze:

 1. Panie Michale, jestem dokładnie w tym samym miejscu co Pan, lada dzień będę wnioskował o kartę kredytową, gdyż:
  1.chciałbym zachować 25 zł zwrot za zakupy,
  2.nigdy nie miałem żadnej karty kredytowej, czas "zapracować" na lepszą historię w BIK-u ;)
  Pytanie brzmi: czy zamykanie karty debetowej jest rozsądne? Nie będzie miał Pan wtedy możliwości darmowej wypłaty gotówki z bankomatu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz i pytanie.

   TMUB to mój drugi bank. Nie używałem swojej karty do wypłat z bankomatu.

   Oczywiście jeślu dla Pani to pierwszy bank, nie ma powodu zamykać karty.

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  2. Panie Michale, proszę podzielić się informacją gdy dostanie Pan bon na zakupy do Tesco, co prawda bank ma czas do końca czerwca, ale....

   Usuń
 2. ja też zamknę kartę debetową ale po 15 V, po zaliczeniu zwrotu za zakupy, zamknięcie wcześniej wykluczy zwrot.

  OdpowiedzUsuń

A co Ty sądzisz?