wtorek, 23 września 2014

Najlepsza lokata września i października 2014 – 5% w Meritum Bank z gwarantowaną premią 60zł

Mogłem nie zakładać rok temu konta w Meritum Banku dla dobrze oprocentowanego konta oszczędnościowego. Byłbym dzisiaj „nowym klientem” i mógłbym skorzystać z najnowszej oferty tego gdańskiego banku – krótkoterminowej lokaty na 5% w skali roku z gwarantowanym bonusem w wysokości 60zł. Może z niej skorzystać każdy, kto nie ma jeszcze konta osobistego w Meritum Banku i jest gotowy je założyć. Oferta zakończyła się w środę 22 października.

To nie pierwsza taka okazja w ostatnich miesiącach. Banki walczą o klientów płacąc im za założenie konta, udostępnienie swoich danych osobowych czy korzystanie z kart płatniczych i bankowości mobilnej. Do 5 października można było założyć lokatę dla nowych klientów w Idea Banku z oprocentowaniem 5% w skali roku oraz gwarantowanym bonusem 50zł.

Tylko na tych dwóch akcjach promocyjnych można „dorobić” 110zł, a do tego zaparkować na kilka miesięcy oszczędności na atrakcyjny procent. Wcześniej bonusy dla nowych klientów wypłacał bank BGŻ Optima, BZWBK oraz Credit Agricole. Jak wypada na tym tle promocja w Meritum Banku? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otworzyć lokatę z bonusem?

Lokata na 5% z gwarantowanym bonusem w Meritum Bank

najlepsza lokata wrzesień październik 2014 - Meritum Bank 60złTo krótka lokata – depozyt trwa 2 miesiące, a po tym okresie środki wracają z odsetkami na konto osobiste i są do naszej dyspozycji.

Jest oprocentowana na 5% w skali roku. Do tego bank wypłaci wszystkim klientom bonus w wysokości 60zł (55zł należy się za samo założenie lokaty, dodatkowe 5zł możemy otrzymać, jeśli pobierzemy aplikację mobilną banku i wykonamy przez nią przelew).

Na lokacie możemy umieścić od 1 tysiąca do 10 tysięcy złotych. Przygotowałem prostą tabelkę, która pokazuje, na jakie odsetki brutto oraz łączny zysk brutto może liczyć osoba zakładająca lokatę przy różnych deponowanych kwotach.

Lokata Meritum Bank z bonusem 60zł

Otwierając promocyjną lokatę na 5% w Meritum Bank z gwarantowanym bonusem musimy jednocześnie otworzyć konto osobiste w tym banku. Tam trafi zarówno bonus, jak i kapitał z lokaty wraz z odsetkami. Dobra wiadomość jest taka, że rachunek osobisty w Meritum Banku jest w pełni darmowy (0zł za prowadzenie, kartę, bankomaty w Polsce oraz krajowe przelewy internetowe). Gorsza wiadomość jest taka, że jest to oferta wyłącznie dla nowych klientów, którzy nie mają konta w Meritum Banku.

Ważnym warunkiem otrzymania bonusu jest utrzymywanie co najmniej 1 tysiąca złotych na dowolnym rachunku w Meritum Banku (konto osobiste, lokata, konto oszczędnościowe) do 3 grudnia 2014r. Premia zostanie wypłacona do 24 grudnia 2014r.

Oferta zakończyła się w środę 22 października. 

Czy sam skorzystam z promocyjnej lokaty w Meritum Banku?

Chętnie bym to zrobił, ale nie mogę. Posiadam od kilkunastu miesięcy aktywne konto osobiste w tym banku. Założyłem je jeszcze w ubiegłym roku, kiedy Meritum Bank oferował jeden z najlepiej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych na rynku. Skorzystałem też z lokaty dla nowych klientów (wtedy bez bonusu).

Niestety nie mogłem też skorzystać z promocji w Idea Banku oraz BGŻ Optima – jestem od wielu lat klientem obu tych instytucji.

Nie brałem również udziału w promocjach BZWBK oraz Credit Agricole, chociaż w tych przypadkach mogłem. Zniechęcały mnie wymagania związane z aktywnym korzystaniem z rachunków, np. wykonywanie minimalnej liczby przelewów co miesiąc, itp.

Promocja w Meritum Banku jest znacznie prostsza – wystarczy założyć lokatę i otworzyć darmowe konto osobiste, żeby odebrać 55zł gwarantowanego bonusu. Dodatkowe 5zł należy się za ściągnięcie aplikacji banku na smartfona oraz wykonanie jednego przelewu.

Pełna treść zasad uczestnictwa w tej promocji brzmi następująco:

3 Zasady udziału w Promocji
1. Udział w Promocji odbywa się w sposób następujący:
 1. Uczestnik w okresie trwania Promocji rejestruje się w Promocji, podając następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz składa za pośrednictwem strony internetowej https://www.comperiabonus.pl/ prawidłowo wypełniony wniosek internetowy o założenie Prostego Konta Osobistego („Wniosek”). Za prawidłowo wypełniony Wniosek uważa się Wniosek, który został wypełniony kompletnie danymi osobowymi Uczestnika.
 2. Następnie Meritum Bank weryfikuje Wniosek i po jego akceptacji może zawrzeć z Uczestnikiem umowę o założenie Prostego Konta Osobistego.
 3. Po zawarciu umowy, Uczestnik otwiera w Meritum Banku Lokatę Start za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji Meritum Bank Mobilny.
 4. Uczestnik do dnia 3 grudnia 2014 r. utrzymuje w Banku saldo na dowolnym rachunku bankowym (Proste Konto Osobiste, Lokaty Start lub inny rachunek bankowy) w wysokości minimum 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych).

Oferta zakończyła się w środę 22 października. 

Czy trzeba zakładać konto osobiste w Meritum Banku?

Tak – konto w Meritum Banku jest integralną częścią tej oferty. Nie da się po prostu założyć lokaty na dwa miesiące i zgarnąć gwarantowaną premię.

Na szczęście dostajemy w pakiecie naprawdę dobry produkt. Po pierwsze jest to rachunek bez kosztów – nie zapłacimy za prowadzenie konta, kartę, wypłaty z bankomatów i internetowe przelewy na inne rachunki w kraju. Po drugie – i to mówię z własnego doświadczenia – Meritum Bank ma jeden z przyjaźniejszych systemów transakcyjnych, jakie znam. Jest prosty, ale w pełni funkcjonalny. Tak wygląda „wnętrze” konta w Meritum Banku.

Lokata 5% w Meritum Bank - gwarantowana premia

Rachunek w Meritum Bank nie jest i nigdy nie był moim głównym kontem bankowym – z przyzwyczajenia korzystam z innych. Nie zdecydowałem się jednak na jego zamknięcie ze względu na bardzo konkurencyjną ofertę depozytową, którą konsekwentnie od lat utrzymuje ten mały bank. W tej chwili obecni klienci Meritum Banku mogą założyć krótkoterminowe lokaty na od 3,6% do 4% w skali roku. To absolutna czołówka tradycyjnych depozytów bankowych (nie dla nowych klientów, nie promocyjnych, bez bonusów, itp.).

Nadarza się więc okazja na założenie bardzo dobrego konta w ambitnym banku na wyjątkowych warunkach – z wysoko oprocentowaną lokatą oraz gwarantowaną premią pieniężną.

Oferta zakończyła się w środę 22 października.

Tutaj wszystkie artykuły o ofertach bankówlokatach bankowych oraz funduszach inwestycyjnych.

13 komentarzy:

 1. Witam, jest na pewno takie zagrożenie. Nie jest to jednak kwestia najbliższych dni czy tygodni, ale raczej kilku miesięcy zanim poznamy decyzję o przejęciu. Proces przejęcia może zająć kolejne kilka miesięcy, więc i nowi i starzy klienci moga spać spokojnie przez kilka-kilkanaście miesięcy.

  Mimo wszystko jest to dla mnie również informacja negatywna - szkoda że małe banki z odważniejszą ofertą są szybko wchłaniane przez większych graczy.

  Tak czy inaczej warto skorzystać z promocyjnej oferty zanim marka Meritum Bank - być może - zniknie z polskiego rynku.

  Pozdrawia, proszę wracać!

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo dogłębne analizy i fachowe opisy wraz z przykładami -podziwiam wkład Pana pracy. Nauke małego biznesu powinno się zacząć od przedszkola ale przy nakładach na wiarę braknie kasy i tak ludziska wierzą w to co im powie ;;;DORADCA FINANSOWY;;; A kitu ci u nas pod dostatkiem. Serdeczne dzieki za analizy i czekam na wiecej LUCJAN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za pozytywny komentarz i zapraszam jak najczęściej. Zgadzam się, że większy krytycyzm w zarządzaniu swoimi finansami jest niezbędny, a zewnętrzne doradztwo należy traktować z najwyższą podejrzliwością. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 3. Witam. Czy jest sens zakładania konta z premią w Meritum Bank? Oczywiście te 60 zł i lokata na 5 % kuszą, zwłaszcza że RPP obniżyła stopy procentowe o 50 pkt bazowych. Ale moje pytanie jest takie: co w przypadku gdyby doszło do przejęcia Meritum przez Alior Bank. na jakich zasadach możliwe będzie odstąpienie od prowadzenia konta osobistego? Czy bank nie obciąży nas kosztami za rezygnacje z rachunku? Z góry dziękuję za odpowiedź a także za wszystkie poprzednie publikacje. Trafiłem na ten Magazyn niedawno i muszę przyznać ze często tutaj zaglądam. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście w ogóle nie boję się takiego scenariusza. Po pierwsze - zanim przejęcie zostanie oficjalnie zatwierdzone i przeprowadzone minie wiele miesięcy. Praktycznie na pewno nie wydrzy się to do końca tego roku, więc będzie można zamknąć konto jeszcze w Meritum Banku. Między pierwszymi informacjami prasowymi a faktyczną fuzją banków upływa naprawdę dużo wody w Wiśle. Po drugie - Alior Bank to nie jest jakaś przestępcza organizacja, która zabroni zamknąć konto czy obciąży opłatami za to, że wcześniej korzystaliśmy z promocji w Meritum Banku. Nie widzę tutaj zagrożenia. Ale proszę zrobić jak Pan uważa - jeśli boi się Pan Alior Banku, proszę nie korzystać z promocji w Meritum Banku.
   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 4. 31 PAŻDZIERNIKA to futuryzm -czeski błąd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie - to prosty sposób na to, żeby ten wpis był na stałe pierwszy na liście. Jak oferta się zakończy, zmienię datę na wrześniową. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 5. Poza otworzeniem lokaty trzeba trzymac u nich jeszcze 1000zł czy pieniadze na lokacie są liczone jako 1000zl na ich koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieniądze na lokacie są liczone jako 1000zł z warunków promocji. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 6. Założyłem lokatę w Meritum zgodnie z instrukcją i nigdzie nie znajduję potwierdzenia na stronach Meritum o premii 60 zł. Czy to nie jest czasem promocja ale Comperii ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocyjna oferta zakończyła się wczoraj o 23.59 (taka informacja znajduje się w czterech punktach tego artykułu) - można ją było założyć nie przez stronę banku, tylko strony partnerów Comperia.pl oraz samą Comperia.pl. Sorry. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  2. lokatę założyłem kilka dni temu więc liczyłem że się "załapię".

   szkoda że nie napisał pan kompletnie nic o tej comperii bo przepadło mi 60zł :-( A kliknąłem w link z tej strony do założenia konta.

   Usuń
  3. Witam - jeśli rzeczywiście zakładał Pan lokatę przez moją stronę, otrzyma Pan bonus. Jego wypłata nastąpi do 24 grudnia tego roku. Musi Pan spełnić warunki promocji opisane w tekście. Jeśli rzeczywiście zakładał Pan lokatę przez odnośnik na tej stronie, został Pan automatycznie zakwalifikowany do promocji i obsłużony przez Comperia.pl jako pośrednika w tej akcji.
   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń

A co Ty sądzisz?