niedziela, 15 kwietnia 2012

Jak kupić polisy inwestycyjne Skandia, Aegon, Axa, Generali najkorzystniej?

Polisy inwestycyjne, znane również jako ubezpieczenia z funduszem kapitałowym, stały się jednym z podstawowych produktów, które oferują banki i pośrednicy klientom zainteresowanym oszczędzaniem na emeryturę lub inne długoterminowe cele. Ich konstrukcja polega na tym, że otrzymujemy bardzo niskie ubezpieczenie na życie, ale za to cała nasza składka (pomniejszona o opłaty) przechodzi na platformę inwestycyjną i może być obracana.

Polisy inwestycyjne Skandia, Aegon, Axa czy Generali należą do drogich produktów oszczędnościowych. W zamian za wysokie opłaty otrzymujemy pewne przywileje – np. dostęp do dużej liczby funduszy oraz odroczenie podatku Belki do czasu zakończenia inwestycji. 

Wydaje mi się jednak, że to zbyt mało za tą cenę. Jak kupić polisy inwestycyjne Skandia, Aegon czy Generali korzystniej?

Polisy inwestycyjne są drogie z kilku powodów. Firmy ubezpieczeniowe zapewniają zaawansowane systemy informatyczne, narzędzia inwestycyjne oraz obsługę klienta. Muszą również na całej zabawie zarabiać. Wiadomo – nic za darmo. 

Zarobić muszą również sprzedawcy polis inwestycyjnych, czyli banki czy pośrednicy. Ich prowizje sięgają nawet rocznej wartości naszej składki w tych programach i to właśnie w tym miejscu jest największy potencjał, żeby kupić polisy inwestycyjne korzystniej. Znam co najmniej trzy sposoby otrzymania więcej niż czysta polisa inwestycyjna.

Tutaj przeczytasz o innych sposobach inwestowania w fundusze inwestycyjne.

Sposób pierwszy: dajcie coś w zamian

Sam od lutego 2012 mam polisę inwestycyjną Skandia na 15 lat. Umowę podpisywałem nie tylko świadomie, ale też z premedytacją. Mój bank zaoferował atrakcyjną transakcję wiązaną – ja kupuję polisę, bank podwyższa oprocentowanie moich lokat (ok. 420zł więcej zysku), gwarantuje cashback w karcie płatniczej przez 5 lat (2% wartości wszystkich transakcji) oraz znosi opłaty za korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce na koncie.

Oszacujmy bardzo konserwatywnie, że co miesiąc przy wydatkach 1000zł otrzymam 20zł zwrotu (= 1200zł przez 5 lat), do tego 420zł więcej z lokat. To daje 1620zł korzyści, plus jakieś drobne oszczędności na opłatach za bankomaty. Otrzymałem dodatkowo jeszcze jeden ciekawy przywilej.

Taki lub podobny bonus to moim zdaniem minimum, czego powinniśmy oczekiwać od instytucji sprzedającej polisy inwestycyjne. Stać je na to! Bądźmy szczerzy – to wciąż dużo mniej niż bank zarobi na naszej prowizji, ale dużo więcej niż nic.

Sposób drugi: żądam opieki

Polisy inwestycyjne nie gwarantują ani zysków, ani wartości kapitału na koniec inwestycji. Wszystko zależy od tego, czy dobrze dobierzemy swoje fundusze w poszczególnych okresach. Mamy przecież dostęp do całej palety przeróżnych możliwości. 

Tylko co mamy zrobić, jeśli w ogóle nie znamy się na inwestowaniu? Teksty doradców opiewające zalety polis inwestycyjnych jako bardzo zaawansowanej platformy do inwestowania trochę mnie śmieszą.

To tak, jakby ktoś podstawiłby mi nowoczesny samolot, powiedział, że ma mnóstwo rewelacyjnych funkcji, a teraz żebym już wsiadał, wystartował, a potem szczęśliwie wylądował. Tylko że ja nie mam zielonego pojęcia o pilotowaniu samolotu. Nie wiem, jak wykorzystać te wszystkie funkcje. Tak samo jest w przypadku większości niedoświadczonych klientów kupujących polisy inwestycyjne.

Tutaj przeczytasz, jak z głową zacząć inwestować w fundusze.

Dlatego uważam, że pośrednicy, którzy oferują usługę opieki nad naszymi inwestycyjnymi to ciekawy wybór. Opieka polega w skrócie na przesyłaniu nam regularnych rekomendacji, w co obecnie inwestować. Jest ona bezpłatna, a raczej opłacana właśnie z prowizji za sprzedaż polisy inwestycyjnej. Znam dwie instytucje, które tak sprzedają Generali, Skandię, Aegona i inne. Są to Szkoła Inwestowania, o której pisałem we wcześniejszych wpisach, oraz Expander. Ich usługi opieki trochę się od siebie różnią.

Możemy oczywiście zignorować sugestie i działać na własną rękę. Warto pamiętać, że w obu przypadkach to na nas spoczywa ryzyko straty.

Tutaj przeczytasz o innych sposobach oszczędzania i inwestowania na emeryturę.

Sposób trzeci: rynek wtórny polis inwestycyjnych.

Jak kupić polisy inwestycyjne najkorzystniej poza oficjalnymi kanałami sprzedaży? Warto skorzystać z rynku wtórnego polis inwestycyjnych, którym klienci, którzy chcą odzyskać wpłacone pieniądze przed czasem, sprzedają Skandię, Aegona czy Axą z dużą zniżką w stosunku do ich prawdziwej wartości. Dlaczego to robią? Jest wiele powodów powstania rynku wtórnego polis inwestycyjnych.

Kupując polisę w ten sposób nie tylko oszczędzamy dzięki zniżce, którą daje nam sprzedający, ale skracamy okres obowiązywania umowy. Kupując pięcioletnie ubezpieczenie mamy te pięć lat z głowy – np. zamiast po 15 latach, będziemy mogli wyjść z programu po 10.

W pewnym sensie pomagamy też ich obecnym właścicielom, na których restrykcyjne umowy nakładają gigantyczne opłaty likwidacyjne w pierwszych latach działania polisy inwestycyjnej. Sprzedaż Aegona, Generali czy Skandii na rynku wtórnym to dla nich jedyna możliwość uratowania większej części pieniędzy.

A może w ogóle nie potrzebujesz ryzykownego i drogiego planu systematycznego oszczędzania? Może lepiej będzie założyć dobry rachunek oszczędnościowy (np. BGŻ Optima), założyć kilka dobrych lokat czy założyć indywidualne konto emerytalne.

Przejrzyj też inne możliwości i produkty finansowe.

Koniecznie zapisz się na bezpłatny, e-mailowy tygodnik Moja Przyszła Emerytura - naprawdę warto.

23 komentarze:

 1. Zdecydowanie trzeci sposób.

  Niedawno nabyłem polisę za połowę ceny, czyli jestem do przodu jakieś 4500zł + szybciej o trzy lata będę miał dostęp do moich pieniędzy, czyli zapłacę mniej prowizji dla Aegonu, bo tą przez pierwsze trzy lata zapłacił poprzedni właściciel.

  A jak wiemy, przez pierwsze lata stała miesięczna opłata stanowi największy % całości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   Sprzedam program
   Multi PIN Aegon 2008 (program dla osób chcących zainwestować w fundusze)
   składka miesięczna 500 PLN
   wpłacone 24 składki z 60 obowiązkowych
   wartość rachunku 11 300 PLN

   Cesja za 7 000 PLN !!!! Czyli 4300PLN w prezencie na strat! OKAZJA
   Pytania proszę na kwiatek282@interia.eu

   Usuń
 2. Hej Darek, Zgadzam się, że odkupienie polisy na rynku wtórnym to rewelacyjne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o ryzykach, o których pisałem w jednym z poprzednich wpisów. Ja, zanim dowiedziałem się o tej możliwości, kupiłem Skandię w pierwszej wersji, ale jak tylko skończy mi się okres składkowy (7lat), rozważę przejęcie częściowo opłaconej polisy, może innej firmy ubezpieczeniowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Sprzedam Plan Oszczędnościowy Bezpieczne Oszczędzanie TU EUROPA.
  Plan 15 letni 2011-2026
  Opłacony pierwszy Rok
  Miesięczna Wpłata 204żł
  Do Opłacenia Zaległe 2 składki w kwocie 408zł
  Wpłacona Kwota do tej pory 9198zł
  Cesja za 5 000 PLN !!!!
  Chętnych Proszę o kontakt: pawlik22@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam do sprzedania w formie cesji polisę ubezpieczeniową:
  AXA Plan Inwestycyjny Sistematicus za 4000 zł czyli za 65 % wkładu

  Okres ubezpieczenia: 10 lat
  Początek okresu ubezpieczenia: 2011-10-21
  Wysokość Składki Regularnej: 6000 PLN jest również możliwość zmiany na składki miesięczne po 500 zł
  Częstotliwość opłacania składki: roczna ( na tą chwilę)
  Wartość na dzień dzisiejszy 6600 PLN
  Suma wpłaconych składek podstawowych: 6000,00 PLN po pierwszym roku naliczyła się dodatkowa premia w wysokości 10%, w drugim roku również będzie taka premia.

  Obecnie nie jestem w stanie kontynuować opłacania polisy ze względów finansowych dlatego chciałbym pilnie sprzedać ten produkt w formie cesji praw do polisy. Za ww polisę chciałbym 4000 zł.
  Chętnych bardzo proszę o kontakt: d.zbig@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam do sprzedania w formie cesji polisę ubezpieczeniową:
  Multi PIN AEGON 2008 Prestige za 8000 zł czyli za 65% wkładu

  Okres ubezpieczenia: 10 lat po 5 latach możliwość korzystania z wypracowanych zysków
  Początek okresu ubezpieczenia: 2011-10-01
  Wysokość Składki Rocznej: 12000 PLN jest również możliwość zmiany na składki miesięczne po 1000 zł
  Częstotliwość opłacania składki: roczna ( na tą chwilę)
  Wartość bieżąca (na X 2012): 15 150 PLN
  Suma wpłaconych składek podstawowych: 12000,00 PLN.

  Obecnie nie jestem w stanie kontynuować opłacania polisy ze względów finansowych dlatego chciałbym pilnie sprzedać ten produkt w formie cesji praw do polisy. Za ww polisę chciałbym 8000 zł.
  Chętnych bardzo proszę o kontakt: : d.zbig@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 6. do sprzedania plan inwestycyjny multi w axa
  składka m-c 300 zł
  saldo 3600
  10 lat
  opłacone 1/10 lat
  sprzedam tanio
  fundusz obligacji
  8,5% zysko rok przy bardzo niskim ryzyku (axa obligacji)
  link do aukcji:
  ffunduszz@wp.pl
  http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9365170

  OdpowiedzUsuń
 7. sprzedam PKC-cem, licytacja od 20% PARETOII. Numer dokumentu: OFPARII0109102600000XXX. Wartość jednostek na dzień dzisiejszy 12.500
  Ważne: 16.11.2009 - 16.11.2024
  Czyli od 6 tys w gótowczecze jestem zainteresowany sprzedażą. Niestety jest bessa i muszę zejść z ceny, z drugiej strony wiem, że działam też na korzyść rynku gdyz jak będą na zimę szyli cieple palta i ubierali innych zawsze możecie się na mnie powołać że sprzedaję za ułamek ceny :)
  Inwestycja nie trafiona, ale jak ktoś chce ciągnąć to jeszcze przez 12 lat to proszę bardzo, ma wpałcone już prawie połowę docelowego kapitału..
  mail: kopolimer@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/768380,polisolokaty-to-tylko-reklamowe-foldery-a-tracimy-na-nich-oszczednosci-zycia.html

  W/w link może przyda się wszystkim zamierzającym podjąć tę formę oszczędzania...

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, dzięki za link. Ciekawe podsumowanie abuzywnych technik sprzedaży polis inwestycyjnych oraz niejasności prawnych wokół samych ubezpieczeń - być może w trochę zbyt emocjonalnym i jednostronnym tonie, bez wytłumaczenia czemu mają w założeniu służyć tego typu produkty.

  OdpowiedzUsuń
 10. SPRZEDAM !!!

  AEGON Indywidualny Plan Finansowy Alfa ETF

  • Data rozpoczęcia 21.03.2013
  • Okres inwestycji 15 lat

  - na zasadzie cesji

  Harmonogram opłacania Składek Regularnych za pierwsze 10 lat:

  1 rok – 666 zł m-sc
  2 rok – 686 zł m-sc
  3 rok – 707 zł m-sc
  4. rok – 729 zł m-sc
  5 rok – 751 zł m-sc
  6 rok – 774 zł m-sc
  7 rok – 798 zł m-sc
  8 rok – 822 zł m-sc
  9 rok – 847 zł m-sc
  10 rok – 873 zł m-sc

  - obecnie opłacony pierwszy rok inwestycji (pieniądze po tym okresie zaczynają pracować!)
  - stan rachunku 8000 zł

  - SPRZEDAM za 6000 zł

  - KONTAKT: maczek0@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. SPRZEDAM
  Skandia Multiportfel Złoty wiek
  wartość: 21 000
  sprzedam za 15 000
  skladka roczna: 4800
  data nastepnej wpłaty: styczeń 2015
  kontakt: anartek@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 12. sprzedam fundusz inwestycyjny AXA wypracowany zysk !!! skladka miesieczna 300zł
  kontakt piotraudi@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Sprzedam Plan Inwestycyjny AXA Premia, założony 2.06.2011. Na koncie znajduje się ok 16 400 zł, a zostało wpłacone ok 15 400 zł. Comiesięczne składki wynoszą 400 zł. Proszę o kontakt mailowy moonika.o@interia.pl lub telefoniczny pod nr 698 097 708

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzień dobry :)

  Mam ponad 100 klientów, którzy nabyli produkt w postaci polisy inwestycyjnej
  ŻADEN z nich nie zrezygnował z tej formy oszczędzania ani nie chce sprzedawać!

  A to tylko dlatego ze nabyli ją świadomie - chcąc zrealizować jakiś cel.
  Nie po to aby kupić sobie cos za 200 czy 300 zł aby mieć.

  Jak widzę powyższe wpisy, to polisy na 98% zostały sprzedane przez członka rodziny bądź znajomego, który zaczynał 3 miesięczną karierę w finansach albo na zasadzie: za 200 pln miesięcznie będzie Pan/Pani miał/a miliony na emeryturze :(

  Przykre trochę ale w ten sposób jest psuty rynek finansowy

  Pozdrawiam Wszystkich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za bardzo trafny komentarz. Jaki był główny powód nabycia polis inwestycyjnych (a nie innych produktów finansowych o podobnym charakterze, np. pojedynczego funduszu parasolowego czy IKE lub IKZE w funduszach inwestycyjnych) przez Pana klientów? Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 15. Od kilku lat jestem członkiem organizacji MDRT, wpółpracuje z wieloma TU jak i wieloma multiagencjami, i powiem Wszystkim, że tam gdzie inni widzą wady polis, ja postrzegam jako zalety..
  Pracuje w Warszawie, a tu średnia zarobków jest trochę inna niż w mniejszych miastach.
  Średnia składka roczna u moich klientów oscyluje miedzi 12 a 18 tyś i jest to max 10% ich dochodu. Zazwyczaj klienci nie posiadali żadnych rozwiązań - 80% dochodu konsumowali i tu idealne okazały się ........ opłaty likwidacyjne :) Wiedzą że ich stać na produkt i wiedzą że nie mogą ruszyć kapitału. (gdyby okazało się, że klient z różnych powodów musi zlikwidować polisę to mam tą alternatywę, że mogę jego inwestycję scedować innemu swojemu Klientowi)

  IKE IKZE - limity wpłat, klienci się nie znają, w każdej chwili mogą wypłacić pieniądze (a to nie jest plus ), ect.

  I bardzo ważna rzecz to serwis!! Jestem w ciągłym kontakcie z Klientami i "pomagam" im w podejmowaniu decyzji na podstawie materiałów od osób z którymi współpracuje (doradcy inwestycyjni i analitycy)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Na koniec dodam jeszcze, że większość klientów prowadzi własną działalność.
  I dlatego może też takie "skróty" jak ZUS, OFE, US, IKE, IKZE nie stanowią ulubionych "struktur" :)
  Pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz - mam nadzieję, że nie wykorzystuje Pan niewiedzy swoich klientów utwierdzając ich w błędnym przekonaniu, że IKE i IKZE ma coś współnego z ZUS i OFE. Widzę, że skuteczni sprzedawcy ubezpieczeń są w stanie nawet najgorszą wadę (np. rygor prowadzenia drogiej polisy przez kilkanaście lat czy opłaty likwidacyjne) przedstawić jako fenomenalną zaletę. Jest Pan przedstawicielem naprawdę ciekawego rynku, którego popularności jednak naprawdę nie rozumiem - mimo wszystko uważam, że ubezpieczenia unit-linked bazują na niewiedzy, wywoływaniu negatywnych emocji (np. strachu przez ZUS czy OFE), niezdolności do rzetelnego porównania ich przez klienta do alternatywnych rozwiązań oraz super hojnych prowizjach sprzedażowych, które przełamują wszystkie opory (jeśli jakieś w ogóle występują) u agentów ubezpieczeniowych. Spotkałem się niedawno z bardzo doświadczonym agentem, który sprzedaje te produkty wraz z systemem do ich obsługi (tzw. strategią) - byłem w totalnym szoku, że nie rozumie, jak działają opłaty na polisach inwestycyjnych vis a vis funduszach inwestycyjnych i jaki to ma w długim termine wpływ na rentowność inwestycji. Zastanawiam się w ogóle, czy agenci ubezpieczeniowi powinni wchodzić w rolę doradców inwestycyjnych przy takich rażących brakach w wiedzy.

   Pozdrawiam, proszę wracać

   Usuń
 17. Witam ponownie :)
  "Widzę, że skuteczni sprzedawcy ubezpieczeń są w stanie nawet najgorszą wadę (np. rygor prowadzenia drogiej polisy przez kilkanaście lat czy opłaty likwidacyjne) przedstawić jako fenomenalną zaletę." - Są polisy kilkunastoletnie ale ja dla swoich klientów wybieram takie rozwiązania, które są DOBRE. I niektóre polisy takie są. Przez fakt, iż mam dostęp do 95% rozwiązań całego rynku - wiem co dla klienta jest dobre w danym momencie. Oczywiscie nie są to same "unit linki" ale osobiście uważam, że jest to jedno z lepszych rozwiązań (Sam posiadam 4 polisy typu UL + 2 polisy na życie)
  Oczywiście portfel klienta jest budowany różnorodnie (aby nie używać słowa dywersyfikacja :) ) Są to bezpośrednio jednostki funduszy polskich i zagranicznych, FIZy, obligacje, surowce, akcje spółek polskich, lokaty, ect..
  A co do IZKE.... tez mają opłaty wstępne (4-6 % )o których klienci zazwyczaj nie słyszą :) a wmawia im się o korzyściach podatkowych :)
  Panie Michale, gdy rozmawiam z klientem o zysku to mówię realnie ile może gdzie zarobić...
  Jeżeli chce podwoić swoje oszczędności na lokacie bankowej to ja mu wyliczam jak to wygląda.
  Przy inflacji 2% - wiadomo że średnia z ostatnich lat jest wyższa a chwilowo deflacja
  Przy podatku od zysków płaconym ROCZNIE - chodź wiadomo, że banki oferują lokaty tez na 3 lub 6 m-cy
  Przy średnim oprocentowaniu lokaty na poziomie 5% - też oczywiście nie dziś :)
  Klient PODWOI REALNIE swój kapitał po .....uwaga.... po 35 LATACH :)
  a gdyby inflacja była na poziomie 3% to na podwojenie musi czekać 68 lat!
  Fakt faktem - bezpiecznie (BFG). W polisach- UFG już na mniejszym poziomie...
  Uruchamiając polisę klientowi jestem wynagradzany % od aktywów gromadzonych na polisie - gramy do jednej bramki. Dlatego mi zależy na tym aby Klient zarabiał. Tak jak pisałem powyżej.. nie jestem doradcą inwestycyjnym, nie sam podejmuje decyzje - ale pomagając w zarządzaniu średnia na polisach utrzymuje się kilka procent powyżej założonych 8%netto. Dlatego będę bronił swojej tezy że unit linki są bardzo dobrym rozwiązaniem, tylko trzeba umieć się nimi posługiwać :)
  A w ZUS i OFE(czyli i tak ZUS) nie wierzę i tej tezy też będę bronił. Już kiedyś Pan Gwiazdowski (były prezes rady nadzorczej ZUS) ZUS niczego nie pomnaża tylko wypłaca z FUS emerytury naszym rodzicom i dziadkom. I wie co mówi bo ... zna to od środka!

  Reasumując - każdy z nas powinien sobie płacić co miesiąc w pierwszej kolejności do 10%swojego wynagrodzenia na odpowiednio dobrane narzędzie.

  A moja praca, którą uwielbiam - nie polega na tym by mówić klientom jak mają żyć, ale jak zabezpieczyć życie które przyszło im przeżyć...

  Pozdrawiam
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam - proszę mi wierzyć lub nie, ale każda rozmowa a agentem ubezpieczeniowym prowadzi ostatecznie do tego samego miejsca: unit-linki to najlepsze rozwiązanie, o całej reszcie najlepiej nie rozmawiajmy albo wzmacniajmy zamieszanie myślowe wokół opłat, podatków i bezpieczeństwa różnych rozwiązań finansowych.

   Gratuluję dobrego samopoczucia i proszę krzewić swoją wersję wydarzeń dotyczących lokowania oszczędności. Dla mnie najważniejsze jest, żeby moi czytelnicy wiedzieli, że jest to tylko JEDNA z wielu wersji wydarzeń, ukształtowana głównie przez demoralizująco wysokie prowizje za sprzedaż tych drogich, skomplikowanych i nieelastycznych produktów finansowych.

   Moja wizja prawdziwego doradztwa jest następująca - najpierw klient otrzymuje możliwie najszerszy przekrój narzędzi do lokowania oszczędności z jak najbardziej obiektywnym opisem lepszych i gorszych cech. Najważniejsze z nich to: koszty (w tym status podatkowy), ryzyko (rozumiane jako zmienność wyceny aktywów) oraz możliwa do osiagnięcia stopa zwrotu (z głównym naciskiem na różnice między najważniejszymi klasami aktywów.

   Po drugie - dostaje dogłębną lekcję na temat zachowań typowego inwestora (np. problemy z realizacją planów, podatność na euforię i panikę, ignorowanie rachunku prawdopodobieństwa, itp.), która pozwoli mu zrozumieć, jest jest na 99,999% jednym z nich.

   Po trzecie - dostaje dogłębną lekcję na temat różnicy między inwestowaniem (alokacją oszczędności) a zarabianiem (z bieżącej pracy), żeby nie wpadł na "genialny" pomysł, żeby zacząć "zarabiać na inwestowaniu".

   Po czwarte - tworzymy proste symulacje przyrostu oszczędności oparte o realistyczne założenia.

   Po piąte - dobieramy narzędzia do tego, co jest mu rzeczywiście potrzebne bez uprzedzeń wynikających z ideologii czy chciwości sprzedawcy, i nastawiamy się na regularne monitorowanie wyników oraz dostosowywanie do nowych okoliczności.

   Jeszcze raz gratuluję wyśmienitego samopoczucia. Pozdrawiam, proszę wracać!

   PS. Sam jestem właścicielem unit-linka (kupionego zanim zacząłem interesować się tematyką finansów na poważnie) i wielokrotnie podkreślałem jego zalety, ale oprócz nich ma również kolosalne wady. Ja nie mam zamiaru ich ignorować,a tym bardziej gloryfikować.

   Usuń
  2. Co za bełkot kolejnego agenta-naciągacza, który chce wyłudzić pieniądze od naiwnych.
   Pan wybiera rozwiązania dla klientów, które są dobre? A jak Pan to robi konkretnie?
   I jakie te rozwiązania przynoszą efekty? Czy klient na tym zarabia czy tylko Pan?
   Bo o tym, że Pan na tym zarabia to chyba już wszyscy wiedzą. Zarabia też ubiezpieczalnia,
   zarządzający funduszami a klient? Klient tylko płaci niezależnie od tego czy polisa
   generuje zysk czy stratę.

   Czy mówi Pan swoim klientom, że jeśli polisa będzie generowała stratę to ubepzieczalnia
   również pobierze należną comiesięczną opłatę od całości wkładu?

   Opisują IKZE wymienił Pan same ich wady. Dlaczego nei wymienił Pan zalet???

   Czy mówi Pan swoim klientom, że podwojenie zysku na unit-linku jest nierealne?
   Realna i oczywista jest tylko strata. Prawda? Wie Pan o tym tylko nikomu nie mówi.

   Panu zależy żeby klient zarabiał? Hehe. Panu zależeć może tylko na jednym: żeby klient podpisał kolejną umowę
   za co zgarnie Pan jego pierwszoroczną składkę.

   Jaka jest wg Pana średnia zysku na polisach? Wg mnie jest to MINUS 20% a nawet MINUS 100%.
   Czy średnio to na tych polisach tylko się traci.
   Dowodów mnóstwo możńa znaleźć w sieci wpisują w google "plisy UFK".

   Pana praca którą Pan uwielbia polega na wsiskaniu ludziom kitu i pozbawianiu ich oszczędności życia.

   Ludzie nie dajcie się nabrać na polisy z UFK!

   Usuń
 18. Sprzedam plan inwestycyjny axa warty 17tys złotych. Do zakończenia umowy 3 i pol roku. Tel: 785547334

  OdpowiedzUsuń

A co Ty sądzisz?