piątek, 3 lipca 2015

IKE w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa (SK Bank) – bardzo hojne oprocentowanie

Gdy w 2012 opisywałem rachunek oszczędnościowy IKE w SK Banku, proponował na nim oprocentowanie w wysokości 7,5% w skali roku. Trzy lata później, Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa z Wołomina wciąż trzyma wysoką formę – w momencie publikacji tego artykułu płaci właścicielom indywidualnego konta emerytalnego 5,5% w skali roku. To odpowiednik „zwykłego” depozytu na ok. 6,8% w skali roku dzięki tarczy podatkowej powiązanej z IKE.

AKTUALIZACJA 21 listopada 2015 / Komisja Nadzoru Finansowego zapowiedziała złożenie wniosku do sądu o upadłość tego banku. SK Bank przestał istnieć.

Jest to kolejny artykuł w serii omawiającej indywidualne konta emerytalne dostępne w różnych instytucjach finansowych w 2015 roku (wszystkie zostały zebrane w tej zakładce). Do tej pory ukazały się teksty o IKE w PKO BPmBankuPZUPekao SABZWBKIdea BankuING / Nationale-NederlandenAvivaAllianzGetin BankuBanku MillenniumUnion Investment TFIInvestors TFIMetLife oraz Banku Spółdzielczym w Miliczu.

Jakie są inne ważne warunki umowy o IKE w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie? Gdzie znajdują się placówki banku? Czy rachunek można założyć przez internet?

IKE w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa - Wołomin
IKE w bankach spółdzielczych

W Polsce działa blisko 600 banków spółdzielczych zrzeszonych w dwóch dużych grupach (Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Spółdzielcza Grupa Bankowa). To lokalne instytucje finansowe, które obsługują głównie klientów z najbliższego regionu. Wśród ważnych klientów banków spółdzielczych znajdują się między innymi rolnicy, mali i średni przedsiębiorcy, samorządy oraz lokalna ludność.

To z reguły znacznie mniejsze banki niż ogólnopolskie banki komercyjne. Podlegają jednak w takim samym zakresie Komisji Nadzoru Finansowego, a depozyty klientów są ubezpieczone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym do kwoty 100 tysięcy euro.

Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank) należy do największych banków spółdzielczych w Polsce. Prowadzi oddziały na Mazowszu i na Górnym Śląsku, również w dużych miastach (Warszawie, Katowicach, Częstochowie, Bielsku-Białej, Tychach, Gliwicach, Sosnowcu, Bytomiu i Rybniku).
Nie każde indywidualne konto emerytalne ma formę depozytu bankowego obsługiwanego przez bank spółdzielczy lub komercyjny. IKE może być powiązane również z:

a) rejestrem funduszy inwestycyjnych (w towarzystwach funduszy inwestycyjnych)
b) dobrowolnym funduszem emerytalnym (w powszechnych towarzystwach emerytalnych)
c) ubezpieczeniem na życie (w zakładach ubezpieczeń)
d) rachunekiem maklerskim (w domu maklerskim)

Decyzja o tym, w jakiej formie oraz w jakiej instytucji prowadzić swoje indywidualne konto emerytalne jest kluczowa. Od niej zależy, w jakich aktywach finansowych utrzymywane będą nasze oszczędności, na jakie opłaty i ryzyka będą wystawione oraz na jakie stopy zwrotu będziemy mogli realistycznie liczyć w krótkim i długim okresie. Więcej w tym poradniku.

IKE w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie

Ta umowa o indywidualne konto emerytalne powiązana jest z depozytem bankowym w formie rachunku oszczędnościowego.

W dniu publikacji tego artykułu SK Bank utrzymuje dla depozytów IKE oprocentowanie w wysokości 5,5% w skali roku. To odpowiednik ok. 6,8% w skali roku na „zwykłym” depozycie bankowym, od którego pobierany jest podatek Belki. Stawka obowiązuje od 25 marca 2015 roku (informacja). Hojne oprocentowanie indywidualnego konta emerytalnego utrzymuje się w tym banku spółdzielczym od wielu lat. W 2012 roku wynosiło 7,5% w skali roku.

Oprocentowanie jest zmienne, ustalane decyzją zarządu banku. Kapitalizacja odsetek następuje raz w roku, na koniec roku kalendarzowego.

Konto jest zakładane bezpłatnie, ale jego utrzymanie kosztuje 2zł miesięcznie (tabela opłat). To oczywiście pomniejsza prawdziwe oprocentowanie rachunku. O ile? To zależy, ile środków utrzymujemy na IKE w SK Banku.

Sprawdźmy, jak opłata 2zł za prowadzenie IKE w SK Banku wpłynie na oprocentowanie rachunków o różnych saldach. Obliczenia będą uproszczone, a wyniki orientacyjne. W rzeczywistości wartość odsetek i oprocentowanie będą jeszcze trochę niższe, ponieważ co miesiąc na IKE pracować będzie o 2zł mniej kapitału aż do dnia kapitalizacji. Obliczenia wykonane są tak, jakby cała opłata (24zł) pobrana była dopiero na koniec roku.

Opłaty w Banku Spółdzielczym w Wołominie IKE

Jak widać, miesięczna opłata ma dość dewastujący wpływ na faktycznego oprocentowanie rachunków o niskim saldzie. Innymi słowy, na IKE w SK Banku bardziej opłaca się utrzymywanie większych kwot. Im wyższe saldo, tym mniejsze znaczenie ma miesięczna opłata.

Opłata za rezygnację z umowy (zwrot, wypłata lub wypłata transferowa) w okresie 12 miesięcy od jej podpisania wynosi 100zł.

Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa wymaga minimalnej wpłaty 300zł na indywidualne konto emerytalne w okresie 6 miesięcy (regulamin).

Umowę można podpisać w oddziale banku.

IKE w SK Banku - opinie i oprocentowanie
Dane aktualne w lipcu 2015

IKE w SK Banku – opinia i podsumowanie
To jest bardzo mocna oferta od jednego z największych banków spółdzielczych w Polsce. Co ważne, jego sieć placówek nie jest ograniczona wyłącznie do Wołomina i okolic. Z tej umowy IKE skorzystają bez większej logistyki również mieszkańcy Warszawy oraz Górnego Śląska, gdzie SK Bank prowadzi swoje oddziały.

Oprócz konieczności podpisania umowy w placówce banku, minusem IKE w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa jest miesięczna opłata za prowadzenie konta w wysokości 2zł. Pomniejsza ona rzeczywiste oprocentowanie rachunku, a jej negatywny wpływ odczują najbardziej klienci z niewielkimi oszczędnościami.

Osobiście zdecydowałem się na prowadzenie IKE w formie rejestru funduszy inwestycyjnych na IKE Plus w NN TFI (wcześniej ING TFI). Pisałem w szczegółach o motywach tej decyzji i najważniejszych parametrach umowyIKE Plus można założyć przez internet. Z kolei swoje IKZE prowadzę od 2012 w formie rachunku maklerskiego w BM BDM – je również można założyć przez internet.

Tutaj wszystkie artykuły o trzecim filarzeIKE oraz IKZE.

34 komentarze:

 1. Oprócz opłaty stałej 2 zł/m-c , jeśli ktoś chciałby mieć podgląd takiego konta przez internet, to zapłaci jeszcze 4 zł/m-c. Bardzo uciążliwa jest konieczność wpłaty minimum 300 zł raz na pół roku, bo nie można np. wpłacić w styczniu od razu całego rocznego limitu (według informacji pracownika banku, jeśli nie będzie regularnych wpłat zgodnie z regulaminem, to bank może wymówić konto - w przypadku IKE taki krok to spore problemy dla klienta). Oczywiście, 5,5% netto jest warte pewnych poświęceń, ja jednak przeniosłem na początku tego roku konta IKE członków mojej rodziny do pewnego małego banku spółdzielczego na Mazowszu (już nie otwiera nowych kont IKE, więc nie ma sensu podawać nazwy). Sk Bank jest w mojej ocenie godny polecenia, ale raczej dla osób, które aktywnie zarządzają swoimi pieniędzmi (nieprzejrzyście informowali swoich klientów o wprowadzeniu nowych zasad i opłat, ktoś stosujący strategię "wpłacić i zapomnieć" mógł się nieźle zdziwić notując po jakimś czasie -zamiast zysków na IKE- potrącone opłaty, zerwaną umowę i kasę po odciągnięciu belkowego leżakującą na nieoprocentowanym rorze). z17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Szkoda, że Bank Spółdzielczy Vistula wycofał się z oferowania IKE. Jak wygląda kwestia starych klientów? Jakie ma Pan oprocentowanie? Nie przeszkadza Panu dziwna, tajemnicza polityka informacyjna tego banku spółdzielczego? Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  2. Ja otrzymałem telefoniczną informację od pracownika SK Banku, że moja wpłata pełnego limitu IKE w styczniu, znosi obowiązek wpłaty 300 zł w drugim półroczu. Ma to sens więc przyjąłem to do wiadomości i stosowania.
   Jestem zdziwiony inną informacją o konieczności dopłaty ponad limit.

   Usuń
  3. Dzięki za komentarz! Proszę potwierdzić w drugiej części roku, czy bank w jakikolwiek sposób wyciągał konsekwencje z powodu braku wpłaty w drugim półroczu (w sytuacji gdy w styczniu wykorzystał Pan cały limit). Pozdrawiam, proszę wracać!.

   Usuń
  4. Ja mam IKE w SKBanku o 4 lat i zawsze na początku roku wpłacam cały limit. Nie miałem żadnych konsekwencji związanych z brakiem wpłaty w drugim półroczu (byłoby to zresztą bardzo nielogiczne). Taka sama sytuacja dotyczy brata oraz dwóch innych osób - wszyscy wpłacają limity na początku roku.

   Dodatkowe info - mam też ROR i podgląd internetowy - nie ponoszę za to opłat (brat też nie, i 2 inne znane mi osoby z IKE w SKBanku - też nie). Może dlatego, że konta zostały założone kilka lat temu, a teraz regulamin sie zmienił? Nie mam takiej wiedzy, ale na pewno nie płacę za ROR, bo na nim nic nie mam, a bank się o nic nie dopomina.

   PS Przy oprocentowaniu IKE na poziomie >5% ( a 4 lata temu miałem 7.5%), przy ujemnej inflacji - uważam, że nie ma sensu bawić się w żadne inne rozwiązania i tracić na to mnóstwo czasu - ale bardzo czekam na artykuł autora w którym przyrzy się swojemu IKE i poda swoje wyniki. Jakkolwiek bardzo zadowolony jestem z 'mojego' produktu, to dziwię się, że oferta SKBanku tak odstaje 'in plus' od reszty;4 lata temu obawiałem się, że to może jednorazowa promocja - ale jak widać bank trzyma ofertę już długi czas.

   Pozdrawiam,
   Marcin Zarzecki

   Usuń
  5. Dzięki za komentarz z pierwszej ręki. Artykuł podsumowujący wyniki mojego IKE/IKZE (w tej chwili w NN TFI) planuję na październik/listopad. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  6. Uzupełniając mój komentarz z 5 lipca 2015 13:21 informuję:
   otrzymałem mailowe potwierdzenie z SK Banku, że przy wpłacie calego limitu na IKE w I półroczu, nie ma obowiązku wpłacania wymaganej kwoty min. 300 zł w II półroczu. Intencją banku było określenie minimalnej kwoty wpłaty w każdym półroczu, jeśli klienta wpłaca małe sumy.

   Usuń
 2. No cóż, starzy klienci (wg moich szacunków związanych z numeracją umów jest to zaledwie ok. 300 rachunków) nadal mają tam IKE. Żeby mieć podgląd przez internet, konieczne jest założenie ror-u, który z racji maleńkości tego banku jest mało funkcjonalny i dość drogi. Z rachunku IKE są nieregularnie (w zasadzie - na żądanie klienta) przysyłane wyciągi mailem. Parę miesięcy temu dzwoniłem do nich i otrzymałem informację, że oprocentowanie IKE dla starych klientów jest nadal 6,3% netto. Jak jest obecnie, nie wiem. Bank ten w wielu miejscach nie jest ikoną profesjonalizmu , ale ofertę IKE (w segmencie lokat) miał w swoim czasie najlepszą w Polsce, ma też gwarancje BFG jak każdy bank - moim zdaniem to wystarczy.

  Niestety, internet nie jest sprzymierzeńcem tak małych banków. Każde wyłuskanie i opisanie ich dobrej oferty w segmencie lokat i lokat długoterminowych (IKE) powoduje natychmiast nadpłynność. Bank zalewany napływem nowych kapitałów zazwyczaj błyskawicznie wycofuje taką ofertę (korzystne lokaty w bankach spółdzielczych opisywane przez blogera Polcana potrafiły znikać po 1 dniu). Więc ze smutkiem muszę powiedzieć, że nie spodziewam się wielu nowych podobnych ofert (a przynajmniej nie spodziewam się ich publikacji na stronach internetowych tych banków). pzdr.z17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. To tylko potwierdza moje przypuszczenie, że nie ma i nie może być świętych Mikołajów, a ceną za wysokie oprocentowanie IKE w małych bankach jest możliwość jego błyskawicznej zmiany, wycofania produktu z oferty lub mętna polityka informacyjna. Czy dobrze zrozumiałem, że w tej chwili nie wie Pan, jakie jest oprocentowanie Pana IKE? Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  2. Oprocentowanie IKE jest zawsze dostępne pod linkiem http://www.skbank.pl/pl/oferty/dla_ciebie/rachunki_oszczednosciowe/ike-270.html (wystarczy w google wpisać 'sk bank ike')

   Usuń
  3. Powyższa wypowiedź dotyczyła praktyk Banku Spółdzielczego Vistula. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  4. Jest 5,6% od 01.05.2015r. pzdr. z17

   Usuń
 3. Maciej Osmulski8 lipca 2015 21:25

  Do pana Marcina Zarzeckiego; opłata zostanie panu pobrana jak wpłyną środki na ROR, a do tego czasu pana zadłużenie względem banku będzie rosło. Taką informację otrzymałem na infolinii banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację - faktycznie czytając regulamin/tabelę jest informacja, że konto kosztuje 0zł ale tylko jeżeli jest karta (której nie mam) albo 4zł - jeżeli karty nie ma. Więc bank rzeczywiście może się upomnieć o swoje prowizje.

   Niemniej - dzięki temu postowi Autora i tak jestem bardzo zadowolony - """"okazało się"""" że SKBank ma IKE na poziomie WIBOR + ok. 4%, więc przy moim założeniu wpłaty całej kwoty w roku (~12.000zł), suma prowizji może wynieść maksymalnie 2zł (IKE) + 4zł (ROR) x 12 miesięcy - 72zł rocznie - czyli jakieś 0.6% nazwijmy to "opłaty dystrybucyjnej" - jak dla mnie OK za depozyt bankowy na poziomie WIBOR + 4%. (mogę też rozważyć wyrobienie karty i z niej korzystanie - 300zł limit warunkiem dla bezpłatności, albo zrezygnuję z podglądu internetowego)

   Pozdrawiam i dziękuję za info

   /Marcin

   Usuń
 4. W artykule jest ważna nieścisłość - oprocentowanie jest wprawdzie zmienne i ustalane decyzją zarządu, ale nie może być zmieniane bez wskazanych w regulaminie przyczyn - zmian stóp procentowych. De facto mamy więc depozyt na poziomie prawie WIBOR +4%, bo jeśli WIBOR wzrośnie, bank jest zobowiązany podwyższyć oprocentowanie o co najmniej wartość tej podwyżki (przy spadku WIBOR oprocentowanie może spaść maksymalnie o wartość obniżki).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam - powyższy komentarz jest interpretacją tego fragmentu regulaminu:

   "Zmiana wysokości oprocentowania, o którym
   mowa w ust. 1 dokonywana jest w terminie
   3 miesięcy od zmiany wysokości przynajmniej
   jednej spośród niżej podanych stóp
   o przynajmniej 0,10 punktu procentowego:

   1) jednej ze stóp procentowych ustalanych
   przez Radę Polityki Pieniężnej (stopa
   lombardowa, stopa redyskonta weksli) lub

   2) stawek WIBID 1M, WIBID 3M na krajowym
   rynku międzybankowym.

   3. Zakres zmian, o którym mowa w ust. 2 nie może
   przekraczać wysokości zmiany stopy lub sumy
   zmian tej stopy.

   4. SK bank zastrzega, że:

   1) w przypadku obniżki stóp zakres obniżki
   wysokości oprocentowania może być niższy
   niż wynika to z postanowień ust. 3, jednakże
   zakres obniżki nie przekroczy wysokości
   ustalonej zgodnie z ust. 3,

   2) w przypadku podwyżki stóp zakres podwyżki
   wysokości oprocentowania może być wyższy
   niż wynika to z postanowień ust. 3."

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 5. Witaj Michał,

  dzięki temu punktowi regulaminu który Ty podałeś a wcześniej opisał czytelnik - mamy więc konto bankowe IKE, które gwarantuje oprocentowanie na poziomie ok. WIBOR +4%. Nawet biorąc pod uwagę opłatę 2PLN/miesiąc, jest to niesamowicie dobra wiadomość.

  Punktu tego, przyznaję, nie doczytałem - jeden z niewielu przypadków, że zawiłe regulaminy i drobny druk działają na korzyść Klienta :)

  OK - to bardzo dobre wiadomości, ja i kilka bliskich mi osób mamy spokój na wiele lat - wychodzi na to, że to IKE jest zdecydowanie najlepsze wśród depozytów bankowych. Nadal się dziwię, jakim cudem SKBank postanowił tak się pozytywnie wyróżniać - bo tak jak pisałeś, raczej nie ma św. Mikołajów - to raczej wyjątek potwierdzający regułę. Przy takiej konstrukcji oprocentowania nie widzę potrzeby ani chęci rozglądania sie z IKE gdziekolwiek indziej, no chyba że SKBank postanowi wprowadzić jakieś drakońskie opłaty lub np. upadnie (czego nie można przewidzieć ani wykluczyć)

  Pozdrawiam,
  Marcin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarze. Moim zdaniem najważniejsze, czego mogą się obawiać obecni, zadowoleni właściciele IKE w SK Banku to wzrostu popularności tego produktu i napływu dużej ilości oszczędności, które miałyby być oprocentowane zgodnie z tym wzorem. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 6. Witam. Mam konto IKE a SK Banku, a dzis przeczytałem ze wprowadzono w tym banku zarzad komisaryczny. Czy pana zdaniem jest czego sie obawiać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz oraz gorący news. Nie wiem, jak rozwinie się sytuacja w tym banku. Wiem za to, że depozyty w nim objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, a na IKE nikt chyba jeszcze nie zgromadził więcej niż 100 tysięcy euro (górny limit ubezpieczenia). W tym sensie pieniądze wydają się bezpieczne, ale szczegóły dalszej restrukturyzacji SK Banku i ewentualnych niedogodności z tym związanych nie są mi znane i nie mam zbyt wiele nowego do dodania wobec publicznie znanych informacji. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  2. Witaj Michale, witajcie czytelnicy,
   Smutna to wiadomość... :-(
   Ja również mam tam konto IKE, trzymam mocno kciuki za polską spółdzielczość, za polski kapitał. Nie jestem zwolennikiem niemiecko-francusko-hiszpańsko-brytyjskiej komercji. Bank który został założony w 1926 roku...Największy polski bank spółdzielczy...
   Oprócz SK Banku dziś również pod "zarząd" idą kolejne 3 Skoki.
   eh...

   Usuń
  3. Szkoda... :-(
   największy polski bank spółdzielczy, polski kapitał wspierający rozwój społeczności lokalnych...
   może wyjdą na prostą ... mam u nich IKE, nie obawiam się bo jest BFG ale mi poprostu szkoda, że polskie znowu gorsze...

   Usuń
  4. Dzięki za komentarze. Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
 7. No to się trochę przestrzelili z inwestycjami:
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/knf-ustanawia-zarzad-komisaryczny-w-kolejnym-skok-u-i-banku-spoldzielczym/l329xf

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień dobry
  Ja także mam IKE w SK Banku. W zeszłym roku przeniosłam się do nich dokonując wypłaty transferowej. Oszczędzam na IKE już kilka lat, więc uskładała się już ładna sumka. BFG nie gwarantuje odsetek, a te szkoda byłoby stracić. W SK Banku odsetki naliczane są na koniec roku kalendarzowego. Czy wiesz może Michale, a może ktoś z czytelników jak to wygląda gdy robi się wypłatę transferową? Gdybym teraz zleciła wypłatę transferową zakładając IKE gdzie indziej to czy naliczyliby mi odsetki za ten rok do czasu wypłaty. Od założenia IKE minął już rok. Mam nadzieję, że definitywnie bank nie upadnie. Może uda się go zrestrukturyzować. Zdaję sobie sprawę, że to o tyle trudne, że na pewno klienci, a za nimi ich środki będą z banku odchodzić, chociażby tak na wszelki wypadek, żeby uniknąć ewentualnych nerwów i "proszenia "się o swoje pieniądze. SK Bank to stosunkowo duży bank spółdzielczy, więc o przejęcie może nie być tak łatwo. Pożyjemy, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Pozdrawiam emerytalnych ciułaczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, dziękuje za komentarz. Cytuję ze strony BFG - to powinno wyjaśnić wszystkie Pani wątpliwości:

   "7. Czy gwarancjami Funduszu objęte są także odsetki od środków zgromadzonych na rachunkach?

   Limit kwoty gwarantowanej przez BFG obejmuje środki zgromadzone na rachunkach według stanu na dzień spełnienia warunku gwarancji łącznie z odsetkami naliczonymi do tego dnia, zgodnie z oprocentowaniem wskazanym w umowie, niezależnie od terminu ich wymagalności."

   https://www.bfg.pl/faq-najczesciej-zadawane-pytania#7._Czy_gwarancjami_Funduszu_obj_te_s__tak_e_odsetki_od__rodk_w_zgromadzonych_na_rachunkach___.

   Pozdrawiam, proszę wracać!

   Usuń
  2. Dziękuję za informację. Myślałam, że BFG nie obejmuje odsetek. Miła wiadomość, pewnie nie tylko dla mnie. Teraz zdecydowanie spokojniej będę czekać na rozwój wypadków i nie wykonywać nerwowych ruchów.

   Usuń
  3. Cytuje: "Limit kwoty gwarantowanej przez BFG obejmuje środki zgromadzone na rachunkach według stanu na dzień spełnienia warunku gwarancji łącznie z odsetkami naliczonymi do tego dnia".
   To wydaje sie znaczyc, ze jesli bank upadnie pod koniec roku, ale przed naliczeniem odsetek za ten rok, to te odsetki przepadna. Czy nie?

   Usuń
 9. Trochę czasu już minęło, czy ktoś ma jakieś wieści o tym co dzieje się w SK banku? Nie wiem co zdecydować z kontem IKE, transferować czy czekać?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, póki co Sk Bank ma się dobrze nawet z Zarządem Komisarycznym. Placówka w Bielsku-Białej funkcjonuje normalnie. 5 października skończyły mi się 2 lokaty w tym banku. Kapitał plus odsetki wróciły na ROR bez problemu. Od lipca 2014 mam u nich także IKE. Na chwilę obecną oferują 5.5% - to najlepsza oferta w Polsce jeśli chodzi o IKE w formie rachunku oszczędnościowego. Depozyty do 100 tysięcy euro są gwarantowane przez BFG wraz z odsetkami więc mogę spać spokojnie. Sam jestem ciekawy jak się rozwinie sytuacja w tym banku. Osobiście bardzo im kibicuję ponieważ oferują naprawdę atrakcyjną ofertę depozytową. Pozdrawiam. Adrian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Placówka w Warszawie Ursusie także pracuje normalnie więc także wstrzymuję się z transferem. Mam tam IKE od 3 lat. Ufam, że będzie dobrze. Pozdrawiam Krystyna

   Usuń
 11. IKE jest gwarantowane wraz z odsetkami? W jaki sposób będą zwracali te wkłady? Czy można transferować do innego IKE? Prosze o informacje jeśli ktoś się orientuje

  OdpowiedzUsuń

A co Ty sądzisz?